Koncerty

 Kašpárek v Rohlíku

Kašpárek v rohlíku – webové stránky

Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích. Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti. Kašpárka mají rádi aktivní rodiče a jejich děti, zejména dospělí vyhledávající kvalitní zábavu pro sebe a své děti ve věku 0 – 80 let.

Pátek 1.7.2011 v 19 hodin
Klášterní zahrady


Pepa NosPepa Nos – webové stránky

Sobota 2.7.2011 v 19 hodin
Park Republiky

 

Pink Floyd RevivalPink Floyd Revival – webové stránky

Nadšenci z Náchodska, kteří pro Vás připravili ucelený koncertní program této hudební legendy podle vlastního receptu. Přináší Vám široký výběr skladeb, včetně jejich polyfonní interpretace živými - skutečně živými muzikanty a také s propracovanými světelnými efekty a velkoplošnou projekcí.

Neděle 3.7.2011 v 19 hodin
Park Republiky

Dva

Dva – webové stránky

Akusticko elektrické sourozenecké duo Dva vzniklo na jaře roku 2006 blízko betlému v Třebechovicích pod Orebem. Nyní působí v Pardubicích a v Hradci Králové. Sami sebe charakterizují jako Pop neexistujících rádií. V tomto duchu se nese jejich třetí album HU. Alba Fonók(2008) i HU(2010) nahráli s producentem jayrope z Berlína na chalupě v podještědí a vydali u Indies Scope. Během své čtyřleté existence odehráli přes 250 koncertů v ČR i mimo (Réunion, Slovensko, Rusko, Francie, Norsko, Španělsko, Německo, Itálie, Srbsko, Rakousko, Polsko, Maďarsko). Živě doprovází divadelní představení taneční skupiny VerTeDance – Emigrantes, němý film Kabinet Dr.Caligariho (v roce 2008 v rámci Projektu 100) a krátké filmy Georgese Méliése. Také hudebně spolupracovali s Divadlem DNO, Divadlem Husa na Provázku a Dejvickým divadlem. V současnosti pracují na hudbě k dokumentárním filmům V. Klusáka: Vše pro dobro světa a Nošovic a M. Ryšavého: Medvědí ostrovy. Dvojice založila v roce 2007 vlastní „kuchyňský“ (D.I.Y.) Label HomeTable, na kterém vydává doma nahrávaná alba (Kollektt8). V roce 2008 už vyšlo album telefonních vyzvánění Ringtones for mobile Uphones, jenž je volně ke stáhnutí na stránkách labelu Surreal Madrid.

Pondělí 4.7.2011 v 19 hodin
Park Republiky

Circus Ponorka

Circus Ponorka – webové stránky
 

Jedinečný, jednočlenný "orchestr" Circus Ponorka. Honza Ponocný v naprosto originálním nu-folk "one-man-show". Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.

Úterý 5.7.2011 v 19 hodin
Park Republiky


Vladimír Mišík & ČDG

Vladimír Mišík – webové stránky

Český rockový zpěvák, skladatel, textař, svými spoluhráči a přáteli už léta mírně ironicky, avšak právem přezdívaný „Legenda“. Se svou první kapelou hrával po parcích Elvise a Semafor, na barrandovském truhlářském učilišti založil skupinu Uragán. Po krátké epizodě u Komet spoluzakládal jednu z nejslavnějších českých kapel 60. let Matadors, v jejichž čele se začal hudbou zabývat profesionálně. Dále prošel Orchestrem Karla Duby, založil první vlastní kapelu New Force, se kterou odehrál jediný koncert v srpnu 1968, posléze byl krátkodobě angažován jako sólový kytarista v George & Beatovens Petra Nováka. V zimě 1968 s bývalým kolegou z Komet a Matadors, kytaristou Radimem Hladíkem, založil Blue Effect. S ním se Mišík prezentoval na první dlouhohrající desce Meditace. Po jejím vydání byl ze souboru vyhozen, vzápětí jej bubeník Jaroslav ´Erno´ Šedivý pozval do další slavné kapely tehdejší doby, Flamenga. S ním natočil Vladimír Mišík dodnes nesmrtelné album Kuře v hodinkách na texty Josefa Kainara. Dříve než album stačilo vyjít, Flamengo se rozpadlo a Mišík založil epizodní soubor Formace. Ke konci první poloviny sedmdesátých let založil skupinu ETC..., se kterou – přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech – koncertuje dodnes. Zároveň se začal věnovat vedlejšímu akustičtějšímu sdružení Čunderground (původně s Vladimírem Mertou, Petrem Kalandrou ad., dnes vesměs se členy ETC...). V letech 1976 – 2004 vydal Vladimír Mišík s ETC... deset řadových alb, několik dalších kompilací a podílel se na několika vedlejších projektech. Mnohé Mišíkovy písně, často na texty známých českých básníků (Václav Hrabě, Josef Kainar, Jiří Dědeček ad.), doslova zlidověly a jsou ozdobami „kytarových večírků“ několika generací.

Středa 6.7.2011 v 19 hodin
Park Republiky